skup łożysk nieużywanych

Oczywiste jest, że nowe łożyska są zdecydowanie lepsze, niż używane. Jeśli kupujemy używane łożysko, to nawet gdy jest w stosunkowo dobrym stanie, nigdy nie wiemy tak naprawdę, jak długo będzie działać. Z kolei łożysko nowe zawsze będzie nam dłużej służyło, więc zdecydowanie bardziej opłaca się w nie zainwestować. Skup łożysk z reguły też chętniej kupuje nowe łożyska. Jedną z najbardziej pożądanych firm jest FAG.


FAG to jeden z światowych liderów w produkcji łożysk do wyposażenia przemysłu samochodowego, kosmicznego i ciężkiego. Obecnie jest on częścią grupy Schaeffler, drugiego największego producenta łożysk na świecie.

Kwestia związana z łożyskami nigdy nie jest do końca taka sama, bo wiele zależy od marki i rodzaju oraz wielkości i wagi łożyska. Wszystkie te parametry mają znaczący wpływ na skup łożysk cennik. Te parametry są też ważne, jeśli chodzi o inne aspekty współpracy z daną firmą, a te przecież mogą być naprawdę bardzo różne. Skupy łożysk w większości przypadków preferują kupowanie łożysk nowych, bo takie łożyska zwykle zdecydowanie bardziej się opłacają. W niektórych przypadkach oczywiście możliwe jest sprzedanie łożysk używanych, ale trzeba się liczyć z tym, że wtedy cena będzie zdecydowanie niższa. Tak czy inaczej, łożyska warto sprzedać, bo kiedy leżą, to nic z nich nie ma.